Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Beyazlatılmış Fındık Unu Nedir?

Beyazlatılmış Fındık Unu Nedir ?

Beyazlatılmış fındık unu, un kıvamında olmamakla beraber, 2 mm ölçülerinde bulunan ve fındık parçalarından oluşan bir üründür. Fındıkların kabuklarından çıkartılmaktan sonra beyazlatılmaları, kavrulmaları ve daha sonrasında tekniğe uygun olarak öğütülmeleri ya da yontulmaları ile parçacıklar elde edilmesidir.

Beyazlatılmış Fındık Unu Kullanım Alanları

Beyazlatılmış fındık ununun çok çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır. Bu alanlar aşağıdaki gibi listelenmiştir:

  • Genel olarak gıda sektöründe oldukça sık kullanılan beyazlatılmış fındık unu, pasta, kek, kurabiye, pide, bisküvi gibi unlu mamullerin ya da şerbetli tatlıların yapımında kullanıldığı gibi bazı tatlı ve dondurmalarda da garnitür olarak kullanılmaktadır.
  • Beyazlatılmış fındık ununun en sık kullanım alanı çikolata üretimidir. Çikolata imalatında hem beyazlatılmış fındık unu hem de parça fındıklar oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Ekstra olarak bisküvi sektörü de beyazlatılmış fındık ununu oldukça sık kullanılan gıda sektörlerinden biridir.
  • İnsan sağlığına olan faydaları ve özellikle kalp dostu olmasıyla bilinen beyazlatılmış fındık unu, ekmek yapımında da kullanılmaya başlanmıştır. %10 oranında beyazlatılmış fındık unu kullanılarak üretilen fındıklı ekmek, yüksek besleyici değerlerinin yanı sıra farklı bir damak tadı da sunmaktadır.
  • Beyazlatılmış fındık unundan yapılan ürünler, beyaz un olarak tabir edilen buğday unundan daha sağlıklı ve daha hafiftir, bu sebepten ötürü beyazlatılmış fındık unu yemeklerde de oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır.  Beyazlatılmış fındık unu, kolesterol ve tansiyon dengeleyici özelliğe sahip olduğundan dolayı sağlık sektörü tarafından da destek görmektedir.

Beyazlatılmış fındık ununun hafif ve sindirilebilir olması tüketiciler üzerinde de olumlu etkiler yaratmıştır.

 

Beyazlatılmış Fındık Unu Fiyatları

Beyazlatılmış fındık unu fiyatları, alınacak fındık unu miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak, miktarı çok fazla olan fındık unu daha maliyetli olabilirken, miktarı az olan fındık unu daha az maliyetli olabilmektedir. Ekstra olarak, paketleme seçenekleri de fiyatlarda değişkenliğe sebep olabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü beyazlatılmış fındık unu fiyatları hakkında sabit ve net bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Beyazlatılmış fındık unu fiyatları hakkında daha ayrıntılı ve daha detaylı bilgi almak için Demirci Fındık Shop ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya