Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Kavrulmuş Fındık Unu

Kavrulmuş Fındık Unu Nedir ?

Kavrulmuş fındık unu, iç fındıkların belirli tekniklere uygun olarak kesilmesi ve elde edilen parçaların kavrularak, un haline getirilmesiyle oluşan bir üründür. Taptaze olan kavrulmuş fındığın öğütülmesi ile elde edilen kavrulmuş fındık unu, pasta, bisküvi, kurabiye, dondurma ve çeşitli gıdalarda un olarak kullanılmaktadır. Kavrulmuş fındık unu, gıdalara fındığın besleyiciliğini ve enfes aromasını vermektedir.

Kavrulmuş Fındık Unu Özellikleri Nelerdir ?

Kavrulmuş fındık ununun çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Fonksiyon: Un yerine kullanılmaktadır.
  • Yetiştirilme Yeri: Giresun, Ordu ve Akçakoca
  • Boyut: 0 – 1.5 mm, 0 – 2 mm ve 0 – 3 mm arasında değişmektedir.
  • Paketleme: 25 - 50 kg olan naylonlu jüt çuvallar, 25 - 40 kg olan kağıt torbalar, vakumlu poşetlerde kartonlu ya da kartonsuz olarak paketlenmektedir.
  • Kullanım Alanları: Pastacılık, çikolata, bisküvi, dondurma ve çeşitli sağlık gıdaları

Kavrulmuş fındık unu, insan sağlığı için oldukça faydalıdır. Oldukça doğal olan kavrulmuş fındık unu hem sizin hem de sevdiklerinizin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Kavrulmuş Fındık Unu Nasıl Kullanılır.

Kavrulmuş fındık unu, beyaz unun kullanılabildiği her alanda kullanılmaktadır. Kek, pasta, çikolata, muffin, ekmek gibi çeşitli ürünler için kullanılabilen kavrulmuş fındık unu ile eşsiz tarifler elde edilmektedir.

Kavrulmuş fındık ununun kullanım alanları arasında en dikkat çekici olanı çikolatadır. Kavrulmuş fındık unu içerisinde barındırdığı fındık parçaları ile daha lezzetli ve sağlıklı çikolatalar ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda, kavrulmuş fındık unu ile doğal çikolatalar elde edebilirsiniz.

Beyaz un, üretim aşaması sebebiyle pek çok işlemden geçmekte ve doğallığını yitirmektedir, fakat kavrulmuş fındık unu, tamamen doğal ve sağlıklı olduğu için gıdalarda kullanım olarak daha çok ön plana çıkmaktadır. Kalp dostu, E vitamini deposu ve yüksek lif oranına sahip olan kavrulmuş fındık unu ile yapılan ekmekler, kişileri hem tok tutuyor hem de daha sağlıklı olmalarını sağlıyor. Sağlıklı yaşama önem veren kişiler için kavrulmuş fındık unu eşsiz bir tercihtir.

Kavrulmuş fındık unu fiyatları hakkında bilgi alabilmek için Demirci Fındık Shop’a uğramayı ve bizi takip etmeyi unutmayın!

Sosyal Medya