Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Dilimlenmiş İç Fındık Özellikleri

Dilimlenmiş İç Fındık Özellikleri

Fındık, genel olarak Karadeniz Bölgesi’nde yetişen, basit, yuvarlak ve yapraklarının kenarlı çift dişli ve ucu sivri olan bir yiyecek türüdür. Fındıkların çiçekleri yapraklardan önce ve İlkbahar zamanlarında açılmaktadır. Fındıklar genel olarak kışların ılık geçtiği nemli ve humuslu alanları sevmektedirler. Oldukça yoğun yağış isteyen fındıklar, don olaylarından çabucak etkilenebilmektedirler.

Natürel, beyazlatılmış ya da kavrulmuş iç fındıktan elde edilen dilimlenmiş iç fındıklar çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler aşağıdaki gibi listelenmiştir:

  • Yetiştirilme Yeri: Dilimlenmiş iç fındıklar genel olarak Ordu’nun Levant ilçesinde, Giresun’da ve Akçakoca’da yetiştirilmektedir.
  • Kullanım Şekli: Dilimlenmiş iç fındıklar genel olarak müşteri istediğine göre özel boyutlarda dilimlenir ve satışa sunulur.
  • Kullanım Yeri: Dilimlenmiş iç fındıklar genel olarak krema, çikolata ve şekerleme tipi ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca dilimlenmiş iç fındıklar unlu mamullerde de sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Kavurma Derecesi: Dilimlenmiş iç fındıklar genel olarak natürel ya da kavrulmuş iç fındıklardan elde edilmektedir. Bu ürünler, %4 - %6 rutubetinde zarlı bir şekilde hazırlanmaktadır.
  • Kalibrasyon: Müşteri isteğine göre ürünün kalınlığı değişmektedir, fakat dilimlenmiş iç fındıkların kalınlıkları genel olarak 0.7 mm ve 3 mm arasında değişmektedir.
  • Paketleme: Dilimlenmiş iç fındıklar genel olarak iç naylonlu karton kutularda saklanmaktadır.

Dilimlenmiş İç Fındıklar Nasıl Hazırlanır ?

Demirci Fındık Shop tarafından özel olarak hazırlanan dilimlenmiş iç fındıklar, natürel, beyazlatılmış ya da kavrulmuş iç fındığın tekniğine uygun olarak kesilir ve görünüş olarak yaprak haline getirilir. Müşterinin isteğine göre özel boyutlarda hazırlanabilen dilimlenmiş iç fındıklar, oldukça emek ve zaman isteyen bir süreçten geçmektedir.

Dilimlenmiş İç Fındık Fitayları

Dilimlenmiş iç fındık fiyatları, fındığın gramajına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin 100 g dilimlenmiş iç fındık ile 500 g dilimlenmiş iç fındığın fiyatları aynı değildir. Ekstra olarak, dilimlenmiş iç fındıklarda istenilen kalınlıkta fiyatlarda değişkenliğe sebep olmaktadır. Bu sebeplerden ötürü dilimlenmiş iç fındık fiyatları hakkında net bir fiyat bilgisi verilemez. Dilimlenmiş iç fındık fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek için Demirci Fındık Shop ile iletişime geçebilir ve bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya