Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Fındık Çiçeği Kolanyası Nedir ?

Fındık Çiçeği Kolonyası Nedir?

Fındık çiçeği kolonyası, özellikleri itibariyle parfüm ve deodorant gibi ürünlerden ayrışmaktadır. Ferahlatıcı etkisini etil alkolden alan fındık çiçeği kolonyasının ayırt edici özelliği uçuculuğudur. İçeriğinde %40 ya da %45 oranlarında etil alkol kullanılan fındık çiçeği kolonyasının diğer bileşenleri ise su, fındık çiçeği özü ve esans bazlı sıvılardır. Piyasa satılan fındık çiçeği kolonyalarının üzerinde görülen 70 ya da 80 derece ifadeleri, ürünün içeriğinde bulunan hacimce alkol miktarını ifade etmektedir. Fındık çiçeği kolonyalarında %40 etil alkol kullanımı 70 dereceyi ifade ederken, %45 etil alkol kullanımı ise 80 dereceyi ifade etmektedir.

Fındık Çiçeği Kolonyasının Faydaları Nelerdir?

Fındık çiçeği kolonyasının pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar aşağıdaki gibidir:

  • Ferahlık Verir: Özellikle sıcak yaz günlerinde fındık çiçeği kolonyası sürmek ferahlık verir.
  • Sakinleştirir: Fındık çiçeği kolonyasının sakinleştirici bir etkisi vardır. Bu sebepten ötürü, sinirli ya da üzgün olan kişilere fındık çiçeği kolonyası verilmektedir.
  • Ayıltıcı Etkisi Vardır: Baygınlık geçiren kişilere fındık çiçeği kolonyası verilmektedir çünkü fındık çiçeği kolonyasının içerisinde %40 ila %80 oranında alkol bulunmaktadır. Bu durum, kişilerin çok daha kısa sürede kendisine gelmesini sağlamaktadır.
  • Güzel Kokar: Fındık çiçeği kolonyası, içerisinde bulunan fındık çiçeği özü sayesinde oldukça güzel kokar ve aynı zamanda ter koksunu da önler.
  • Bakterilere Karşı Korur: Günümüzde mikrop ve bakterilere karşı korunmanın en pratik yollarından birisi fındık çiçeği kolonyası kullanmaktadır.
  • Misafirlere İkram: Eve gelen misafirlere şeker ve fındık çiçeği kolonyası ikram etmek köklü gelenekler arasında yer almaktadır.
  • Baş Ağrısını Giderir: Başı ağrıyan kişiler şakaklarını fındık çiçeği kolonyası ile ovarak kısa sürede ağrılarından kurtulabilir.
  • Tıbbi Amaçlı Kullanılır: Geçmiş yıllarda fındık çiçeği kolonyası tıbbi amaçlı pek çok durum için kullanılıyordu.

Fındık çiçeği kolonyası için sizde Demirci Fındık Shop’a uğrayabilirsiniz.

Fındık Çiçeği Kolonyası Fiyatları

Fındık çiçeği kolonyası fiyatları, alınacak olan miktara göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten ötürü, fiyatlar hakkında net bir bilgi vermek doğru değildir. Fiyatlar için daha ayrıntılı ve net bilgi için Demirci Fındık Shop ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya