Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Fındık Ezmeli Sütlü Çikolata Nedir?

Fındık Ezmeli Sütlü Çikolata Nedir?

Hiçbir tatlı, bu kadar sağlıklı ve lezzetli olmadı! Demirci Fındık Shop ekibi olarak, fındığın ezmesini, sütlü ve çikolata kaplı çıtır gofretin içine sakladık. Dünyanın bir numarası olan Giresun fındığını, bu haliyle tattığınızda nefis ve eşsiz tadını çok beğenecek ve vazgeçemeyeceksiniz. Fındık ezmeli sütlü çikolata, çocuklarınızın ve sizin güvenle ve gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz bir üründür.

Fındık Ezmeli Sütlü Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

İçerisinde %35 oranında fındık, şeker, yağlı süt tozu, kakao kitlesi ve emülgatör bulunan fındık ezmeli sütlü çikolatanın insan sağlığı için pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar aşağıdaki gibidir:

  • Fındık ezmeli sütlü çikolatanın içerisinde pelifenol bulunmaktadır. Pelifoneller, vücudu serbest radikallerden koruyan ve çeşitli hastalıklara sebep olan antioksidan bileşikleridir.
  • Kakao çekirdekleri doğal formlarında çok miktarda antioksidan içermektedir, fakat kakao çekirdekleri çikolataya dönüştürürken meydana gelen işlemler kakao flavanol içeriğini azaltmaktadır. Bu durum, kakaonun antioksidan özelliğini düşürür.
  • Fındık ezmeli sütlü çikolatalar, kan damarlarının esnekliğini arttırır ve böyle kan dolaşımı da oldukça hızlanır.
  • Fındık ezmeli sütlü çikolata, vücudun kan basıncının ve organlara kan akışının düzenlenmesinde görev alır.
  • Fındık ezmeli sütlü çikolata, bilişsel performansı iyileştirmektedir. Yüksek kakao içeriğine sahip olan fındık ezmeli sütlü çikolatalar, iltihap önleyici ve mutluluk arttırıcıdır.

Fındık ezmeli sütlü çikolata için Demirci Fındık Shop’a uğrayabilirsiniz.

Diyette Fındık Ezmeli Sütlü Çikolata Tüketilir Mi?

Fındık ezmeli sütlü çikolata, dengeli ve sağlıklı bir diyetin parası olarak bilinen antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Bu sebepten ötürü, diyet esnasında fındık ezmeli sütlü çikolata tüketmek, oksidatif stresle mücadeleye yardımcı olabilir ve kronik hastalık riskini azaltabilir. Ayrıca fındık ezmeli sütlü çikolatanın içerisinde bulunan kakao, flavonoidlerinin oksidatif saldırıya, reaktif oksijen türlerini söndürmeye ve oksidatif stresin biyolojik belirteçlerine karşı koruma sağladığı da kanıtlanmıştır.

Fındık Ezmeli Sütlü Çikolata Kilo Aldırır Mı?
 

Fındık ezmeli sütlü çikolatanın içerisinde bulunan kakao bünyesinde fenolik asit içermektedir. Fenolik asit, tokluk hissini arttıran leptin hormonun üretimini arttırmaktadır. Ayrıca, fındık ezmeli sütlü çikolata, termojenik etkiye sahip, yani metabolizmayı hızlandıran, kafein içermektedir.

Fındık ezmeli sütlü çikolata hakkında daha ayrıntılı ve daha detaylı bilgi için Demirci Fındık Shop’u takipte kalabilirsiniz!

Sosyal Medya