Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Fındık Ezmesi Nedir?

Fındık Ezmesi Nedir ?

Fındık, ülkemizde tarımı yapılan en önemli besin kaynaklarından biridir. Ülkemiz içerisinde genel olarak Karadeniz Bölgesi'nde yetişen fındık, oldukça lezzetli kuruyemiş çeşitlerinden biridir. Her yaştan insan tarafından tüketilen fındık, oldukça farklı bir forma sahiptir ve çikolata, yemek gibi çeşitli alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kahvaltılarda da sıklıkla tüketilen fındık, fındık ezmesi olarak da tüketilebilmektedir.

Fındıklar, kabukları kırılarak tüketilebileceği gibi fındık ezmesi formunda da tüketilebilir. Fındık ezmesi, tüketim açısından tüketicilere oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Fazlasıyla besleyici ve doyurucu olan fındık ezmesi, özellikle kış aylarında kahvaltı sofralarında sıklıkla tüketilen yiyecekler arasında yer almaktadır. Ayrıca fındık ezmesi, sahip olduğu besin değeri sayesinde vücut ısısını da arttırmaktadır.

Fındık Ezmesi Faydaları Nelerdir ?

Fındık ezmesinin çeşitli faydaları bulunmaktadır. Bu faydalar aşağıdaki gibidir:

  • Fındık ezmesi, düzenli tüketildiğinde kan basıncını dengede tutmaktadır.
  • Fındık ezmesi, cinsel gücü arttırmaktadır.
  • Fındık ezmesi, eklem ağrılarını gidermeye yardımcı olmakta ve ağrıların dinmesine katkı sağlamaktadır.
  • Yüksek miktarda lif içeren fındık ezmesi, oldukça besleyici ve doyurucu bir üründür.
  • Düzenli olarak tüketilen fındık ezmesi, bağırsak çalışmasını desteklemekte ve kabızlık ve ishal gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır.
  • Fındık ezmesi, yüksek miktarda potasyum içermektedir. Bu sebepten ötürü, sinirleri yatıştırıcı etkiye sahiptir.
  • Fındık ezmesi düzenli tüketildiğinde daha sağlıklı ve daha parlak bir cilt sunmaktadır.

Fındık ezmesi, insan sağlığı için oldukça faydalıdır. Hepsi ve daha fazlası için Demirci Fındık Shop’u sosyal medya üzerinden takip edebilir ve anlık olarak bilgiler alabilirsiniz.

Fındık Ezmesi Nasıl Yapılır

Fındık ezmesi yapımı için ürünler oldukça önemlidir. Fındık ezmesinin ürünleri, mevsiminde toplanan fındıkların kabuklarından ayrılıp, kavrulması ile üretilmektedir. Kavrulan fındıklar iyice dövülerek ve içerisine fındık yağı eklenerek püre haline getirilir ve sofralara kadar ulaştırılır.

İnsan sağlığına sayısız fayda barındıran fındık ezmesi, uygun fiyat seçenekleri ile Demirci Fındık Shop'ta! Fındık ezmesi çeşitleri arasından tercih ettiğiniz ürünü en ucuz satış fiyatları ile satın alabilirsiniz. Hepsi ve daha fazlası için Demirci Fındık Shop'u takip etmeyi unutmayın! Unutmayın, sağlığınız bizim için oldukça önemli!

Sosyal Medya