Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Kakaolu Fındık Kreması ve Faydaları

Kakaolu Fındık Kreması Faydaları

İçerik bakımından oldukça zengin ve besleyici bir ürün olan kakaolu fındık kreması, fındığın kakao ile bir araya gelmesiyle beraber oluşmuş bir besindir. Özellikle gelişim çağında bulunan çocuklar için sıklıkla tercih edilmesi gereken bu ürün, genel olarak kahvaltıların vazgeçilmezi olarak görülmektedir. Kakaolu fındık kreması, belirli bir tarife göre hazırlanmakta ve üretilmektedir. Kakaolu fındık kremasında ortalama olarak %15 civarında fındık ve %6.5 civarında ise kakao bulunmaktadır. Kalori oranı oldukça yüksek olan bu ürünün tüketimi konusunda oldukça dikkatli olunmalıdır. Özellikle kilo vermeye çalışan kişilerin kakaolu fındık kremasını sıklıkla tüketmemeleri gereklidir. Kakaolu fındık kremasının günlük tüketim miktarı, fiziksel aktivite, yaş, cinsiyet ve diğer faktörlere göre ayarlanmalıdır.

İçeriğinde yüksek miktarda vitamin, mineral ve enerji bulunan kakaolu fındık kreması, gelişim çağındaki çocuklar, sporcular ve yoğun çaba gerektiren işlerde çalışan kişiler için oldukça yararlı bir besindir. Kakaolu fındık kremasının çeşitli ve birbirinden farklı faydaları bulunmaktadır. Bu faydalar aşağıdaki gibidir:

  • Kakaolu fındık kremasının vücut ısısını yükselten bir özelliği bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü kış aylarında sıklıkla tüketilmelidir.
  • Lif içeriği bakımından oldukça zengin bir besin olan kakaolu fındık kreması, kan basıncını kontrol altında tutar.
  • Kakaolu fındık kreması, kan şekerini dengede tutar.
  • Daha sakin olunmasını sağlayan kakaolu fındık kreması, sinirlenme oranını da düşürmektedir.

100 gramında 548 kcal enerji bulunduran kakaolu fındık kreması, sağlık için oldukça faydalıdır.

Kakaolu Fındık Kreması Nasıl Yapılır?

Kakaolu fındık kreması, ileri teknolojiler kullanılarak yapılan bir besin kaynağıdır. Kakaonun, şekerin ve fındıkların işlenmesi ile beraber hazırlanan kakaolu fındık kreması, evde de kolaylıkla yapılabilmektedir, fakat endüstriyel kıvam arttırıcılar evde kullanılabilmesi mümkün olmadığı için evde yapılması durumunda kıvamı daha sıvı olmaktadır.

Demirci Fındık Shop tarafından yapılan kakaolu fındık kremaları esnasında en kaliteli fındıklar, damak tadına uygun hale gelene kadar kavrulmaktadır. Kullanılan ham maddeler, çok ince tanecik yapı yakalanana kadar karıştırılmaktadır. Karışım işleminden sonra temperleme ve dolum aşamasına geçilmekte ve daha sonrasında ise soğuk odada dinlendirilmektedir. Soğuk oda sonrasında krema, sürülebilir bir kıvama gelmektedir. Son olarak, kalite standartlarına uygun ve hijyenik koşullarda paketleme yapılmaktadır.

Hepsi ve daha fazlası için Demirci Fındık Shop’u takipte kalabilirsiniz!

Sosyal Medya