Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Kabuklu Fındık Faydaları

Saymakla bitmeyen onlarca faydaları ile doktorların ve beslenme uzmanlarının her gün en az bir avuç fındık yemelisiniz tavsiyelerini duymuşsunuzdur. Fındığı bu kadar özel ve önemli bir besin maddesi yapan şey aslında içerisindeki zengin besin içeriğidir.

Fındığın Bilinmeyen Faydaları
Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile çoğunlukla bilinen fındığın saymakla bitmeyen onlarca faydası bulunmaktadır. Kabızlık sorunundan kilo vermeye, sinirlerin düzenlenmesinden beyin sağlığına birçok faydasını şu şekilde sıralamak mümkün:

1-Tok Tutar - Kilo Vermeye Yardımcı Olur:
Besin yapısında bol miktarda lif, protein ve yağ bulunduran fındık, kilo vermek isteyenler için bir numaralı gıda olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda diyetisyenlerin diyet listelerinde de genellikle ilk sıralarda gelmektedir. Fındık besin değerleri itibari ile bir yandan hem aşırı yemeyi önler hem de yüksek kalori alımını da durdurulmasında yardımcı olur.

2-Sinirlerin Sağlığını Güçlendirir
B6 vitamini bakımından son derece zengin besin yapısına sahip olan fındık, sinirlerdeki elektrik iletiminin doğru ve düzgün bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Ayrıca sinirlerde bulunan miyelin kılıfının da üretilmesinde öncü madde olarak işlev görür.

3-Beyin Sağlığını Korur
Flavonoid maddelerden olan proantosiyanidinler, kuersetin ve kaempferol adını verdiğimiz fitokimyasal (bitkisel kimyasal ve organik maddeler) maddeler fındığın yapısında bol miktarda bulunur ve bu maddeler beyin sağlığını korumada son derece önemli bir rol oynar. Bununla birlikte triptofan ve izolösin aminoasitlerini de yapısında bulundurmasıyla zihinsel ve psikolojik olarak kişiyi dinç tutar.

Diğer Faydaları
Yukarıda sayılan önemli faydalarının yanında diğer yardımcı faydaları da şu şekildedir:

  • Oleik asit sayesinde kötü kolesterolü düşürür
  • DNA hasarlarının onarılmasında görev yapan molekülleri yapısında bulundurur ve kanser riskini azaltır
  • Lif kaynağı olan fındık kabızlık sorunlarının ortaya çıkmasını da önler. Aynı zamanda mikrobiyotanın da düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasında önemli rol oynar.
  • Kasları güçlendirir

Kabuklu Fındık Fiyatları
Kabuklu fındık üreticileri arasında en iyi ve en kaliteli fındıkları ile hizmet veren firmamız sizlere her zaman uygun fiyatlı fındık ihtiyacını kaliteli bir şekilde sunmaya çalışmaktayız. Web mağazamızı inceleyerek kabuklu fındıklar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ve bizimle iletişime geçerek ayrıca kabuklu fındık fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Sosyal Medya