Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Kavrulmuş Fındık Nedir?

Kavrulmuş Fındık Nedir?

Kabukları kırılıp, çıkartılarak elde edilen iç fındıkların kavrulması ve dış zarlarının atılması sonucunda kavrulmuş fındıklar elde edilmektedir. Kavrulmuş fındıklar, en fazla %3 nem oranına sahiptir. Kavrulmuş fındıklar, genel olarak pastacılık, çikolata, yiyecek gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Kavrulmuş Fındığın Faydaları Nelerdir?

Severek tüketilen kavrulmuş fındıklar, en önemli besin kaynakları içerisinde yer almaktadır. Sağlığa faydası ile öne çıkan kavrulmuş fındıklar, kalp hastalığı, mide sağlığı, kemik sağlığı, bağışıklık ve kanser gibi hastalıklarda oldukça etkilidir. Kavrulmuş fındıkların sahip olduğu çeşitli faydalar aşağıdaki gibidir:

  • Kavrulmuş fındık, vücutta bulunan damarların tıkanmasını önleyici bir özelliğe sahiptir. Uzmanlar, her gün bir avuç kavrulmuş fındık tüketmenin damar yolları üzerinde olumlu etkisi olduğunu dile getirmektedir.
  • Kavrulmuş fındıklar, kabızlık ve ishal gibi şikâyet edilen hastalıkların oluşumunu engellemekte, aynı zamanda kavrulmuş fındıklar, bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ekstra olarak, gaz oluşumunun da engellemektedir.
  • Kavrulmuş fındıklar, mide sağlığını korumada oldukça etkilidir.
  • Vücutta bulunan zararlı olan hücrelerin dışarı atılmasında kavrulmuş fındıklar oldukça etkilidir.
  • Kavrulmuş fındıklar, magnezyum ve kalsiyum bakımından zengin olduğu için kemiklerin güçlenmesini sağlamaktadır.
  • Kavrulmuş fındıklar, eklemlerin daha sağlıklı hareket etmesini, kişinin daha dinç olmasını ve gün boyu bu dinçliği korumasını sağlamaktadır.
  • Kavrulmuş fındıklar, beyinde bulunan sinir kısımlarını harekete geçirip, kişi de psikolojik sorunların oluşumunu önler ve kişinin daha mutlu olmasını sağlar.
  • Kavrulmuş fındıklar, vücutta bulunan yağların yakımına yardımcı olmaktadır.
  • Diyabet oluşumunun önlenmesini sağlayan kavrulmuş fındıklar, aynı zamanda kan basıncını da dengede tutmaktadır.
  • Kavrulmuş fındıklar, dolaylı yollardan da olsa zayıflamayı hızlandırmaktadır. Kavrulmuş fındığın tok tutma özelliği sayesinde kişi daha uzun süre tokluk hisseder, bu sayede kavrulmuş fındıklar, kişinin sağlıklı bir şekilde beslenmesine yardımcı olmaktadır.

Hepsi ve daha fazlası için Demirci Fındık Shop’u takip edebilirsiniz.

Kavrulmuş Fındık Fiyatları

Kavrulmuş fındık fiyatları, grama göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak, gram bakımından oldukça fazla olan bir fındığın fiyatı ile gram bakımından oldukça az olan bir fındığın fiyatı aynı değildir. Bu sebepten ötürü kavrulmuş fındık fiyatları hakkında net ve sabit bir fiyat bilgisi vermemiz doğru değildir. Kavrulmuş fındık fiyatları hakkında daha ayrıntılı ve daha detaylı bilgi alabilmek için Demirci Fındık Shop ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya