Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Kavrulmuş İç Fındık Özellikleri

Kavrulmuş İç Fındık Özellikleri

Kavrulmuş iç fındık, çeşitli kavurma dereceleri ile müşteri isteğine bağlı olarak hafif, orta ya da çok kavrulmuş şekilde hazırlanabilir. Yine müşteri isteğine bağlı olarak kavrulmuş iç fındıklar tamamen zarsız ya da kısmen zarlı olarak hazırlanabilir. Demirci Fındık Shop tarafından sizler için özenle hazırlanan kavrulmuş iç fındıkların çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • Tarif: İlk olarak naturel iç fındık ısıl işlemden geçirilir ve bu sayede fındığın üzerinde bulunan zar soyulmuş olur. Isıl işlemden geçirilen naturel iç fındık %5 zarlı ve %0.8 - %3 rutubet seviyesi oranlarında kavrulmuş iç fındık halini alır.
 • Yetiştirilme Yeri: Kavrulmuş iç fındıklar genel olarak Giresun bölgesinde yetiştirilmektedir.
 • Boylar: Kavrulmuş iç fındıklar istenilen boyutlarda üretilebilmektedir. Genel olarak 9 - 11 mm, 11 - 13 mm, 13 - 15 mm ya da 1 - 2 mm aralıklarda olabilen kavrulmuş iç fındıklar, boyut olarak 9 mm ya da 15 mm arasında olabilir.
 • Paketleme: Kavrulmuş iç fındıklar genel olarak 25 - 50 kg naylonlu jüt çuvallar, 25 - 40 kg kağıt torbalar, 5 - 10 - 12.5 - 20 - 25 kg şeffaf, renkli, alüminyum vakum poşetlerde kartonlu ya da kartonsuz olarak ve 500 - 800 - 1000 kg big bagler ile paketlenebilir.
 • Kullanım Alanları: Kavrulmuş iç fındıklar genel olarak pastacılık ve çikolata sektöründe kullanılırken, çerez olarak da kuruyemiş sektöründe kullanılmaktadır.
 • İşlev: Kavrulmuş iç fındıklar, fındık aroması verebilmek amacıyla, fırında pişirilen yiyeceklerde ve şekerlemelerde garnitür olarak kullanılmaktadır. Kıtırlığı ve düşük yağ oranları sayesinde her çeşit çikolata kaplamasına uygun bir yapısı bulunmaktadır.

Çeşitli özelliklere sahip kavrulmuş iç fındıklar, damağınızda farklı bir zevk bırakacak!


Kavrulmuş İç Fındıkğın Faydaları

Damağınızda farklı bir zevk bırakan kavrulmuş iç fındıkların hem sizin için hem de vücudunuz için pek çok faydası bulunmaktadır. Bu faydalar aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 1. Kavrulmuş iç fındıklar, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
 2. Demirci Fındık Shop tarafından hazırlanan kavrulmuş iç fındıklar tokluk hissi verir.
 3. Sinir sistemini sağlamlaştırır.
 4. Beyin sağlığını ve fonksiyonunu korur.
 5. Diyabet ve obezite riskini azaltır.
 6. Kolesterolü en aza düşürür.
 7. Kansere karşı korur.

Çeşitli faydaları bulunan kavrulmuş iç fındıklar, sağlığınız için oldukça önemli yiyecekler arasında yer almaktadır. Her gün kavrulmuş iç fındık tüketerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.!

Sosyal Medya