Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Kavrulmuş Kıyılmış Fındık Özellikleri

Kavrulmuş Kıyılmış Fındıkğın Özellikleri

Fındık, özellikle Karadeniz bölgesinde yetişmekte olan bir yiyecektir. Dünyanın %60'lık fındık ihtiyacı Karadeniz bölgesinden karşılanmaktadır. Toprağın oldukça nemli olması ve Karadeniz bölgesinin iklim şartları, fındığın yetişmesindeki en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Fındığın pek çok çeşidi bulunmaktadır, bu durumun sebebi ise dikilen fındık ağaçlarının çeşitliliğidir. Genel olarak fındıklarda görüntü aynı olsa da lezzet bakımından birbirlerinden oldukça farklıdır.

Fındık çeşitlerinden biri olan kavrulmuş kıyılmış fındık naturel ya da kavrulmuş iç fındığın tekniklerine uygun olarak milimetrik boylarda 2 - 4 mm ya da 3 - 5 mm parçalar şeklinde kesilerek hazırlanmış mamuller olup, aynı şekilde iç fındığın kavrulması ile elde edilir. Kavurma dereceleri isteğe bağlı olarak hafif, orta ya da çok kavrulmuş olarak hazırlanabilir. Yine isteğe göre tamamen zarsız ya da kısmen zarlı olarakta üretilebilirler. Kavrulmuş kıyılmış fındıklar belirli özelliklere sahiptir, bu özellikler aşağıdaki gibi listelenmiştir:

  • Üretim Yeri: Kavrulmuş kıyılmış iç fındıklar genel olarak Ordu, Giresun ve Akçakoca bölgelerinde yetişmektedir.
  • Kullanım Yerleri: Pastacılık, kahvaltılık, dondurma, bisküvi, çikolata gibi ürünlerde oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır.
  • Boyut: Kavrulmuş kıyılmış iç fındıkların boyutları genel olarak 0 – 12 mm arasında değişmektedir. Müşteri isteğine göre de 0 – 4 mm, 1 -3 mm, 2 – 4 mm, 3 – 5 mm, 4 – 8 mm, 5 – 11 mm ve 7 – 11 mm boyutları arasında da hazırlanabilmektedir.
  • Paketleme: Kavrulmuş kıyılmış fındıklar, 25 - 50 kg naylonlu jüt çuvallar, 25 - 40 kg kağıt torbalar, 5 - 10 - 12.5 - 20 - 25 kg şeffaf, renkli, alüminyum vakum poşetlerde kartonlu ya da kartonsuz, 500 - 800 - 1000 kg big baglerde paketlenebilir.

Çeşitli özelliklere sahip olan fındıkları tatmak ve satın almak için Demirci Fındık Shop’a uğramayı unutmayın!

Kavrulmuş Kıyılmış Fındıkğın Faydaları

Kavrulmuş kıyılmış fındıkların magnezyum ve potasyum oranları oldukça yüksektir, bu durum kavrulmuş kıyılmış fındıkların, tansiyon problemi yaşayan kişilere önerilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kavrulmuş kıyılmış fındıklar, dolaşım sistemini düzenlemekte ve mide sorunlarına da oldukça iyi gelmektedir.

Sosyal Medya