Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Natürel İç Fındığın Sağlığa Faydaları

Natürel İç Fındığın Sağlığa Faydaları

Tatlılarda, yemeklerde hatta kahve ve türevlerinde bile hiç tereddüt etmeden sıklıkla ve bolca kullandığımız fındıklar, çok geniş bir kullanıma sahiptir. Böylesine geniş bir kullanım alanları sayesinde insanların zihninde ve damağında yer edinmeyi başaran fındıklar, ülke ekonomisine de oldukça büyük bir katkı sağlamaktadır.

Natürel İç Fındık Özellikleri

Fındıklar, çeşitli işlemlerden geçerek farklı tiplere getirebilir. Örneğin, natürel iç fındıklar, normal fındıkların sert kabuğunun kırılması ile elde edilmektedir. Pek çok faydası bulunan natürel iç fındık, oldukça lezzetlidir. Natürel iç fındığın sağlığa olan faydaları aşağıdaki gibi listelenmiştir:

  • Natürel iç fındıklar, demir, potasyum, kalsiyum, çinko ve magnezyum bakımından oldukça zengindir. Bu zenginliğin yanı sıra natürel iç fındıklarda E vitamini, protein ve Omega 3'te bulunmaktadır.
  • Natürel iç fındıklar bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı daha dirençli olmamızı sağlamaktadır.
  • Natürel iç fındıkların içerisinde bol miktarda lif, protein ve yüksek yağ bulunmaktadır. Bu içerikler sayesinde natürel iç fındıklar, kişiye tokluk hissi vermektedir.
  • Natürel iç fındıklar, B6 vitamini bakımından oldukça zengindir. B6 vitamini, sinir sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan bir vitamindir. Ayrıca sinir sisteminin sağlıklı bir şekilde işlev gösterebilmesi için gerekli olan serotonin, melatonin ve epinefrin gibi hormonlarda B6 vitamini desteği sayesinde üretilmektedir.
  • Natürel iç fındıklar, güçlü bir antioksidandır. Natürel iç fındıklar sadece vücutta bulunan hücreleri yenilemez, DNA'sı bozuk olan tümörlü hücreleri de azaltarak kanser riskini minimum seviyeye düşürür.
  • Yapılan araştırmalar sonucunda diyabet hastaları günlük diyetlerine natürel iç fındık eklediklerinde glukoz intoleranslarında iyileşme görülmüştür. Natürel iç fındık, lifli bir besindir. Lifli besinler sadece sindirimi değil, aynı zamanda kan şekerini de dengelemektedir.

Pek çok faydası olan natürel iç fındık hakkında daha detaylı bilgi için Demirci Fındık Shop’u ziyaret edebilirsiniz.

 

Natürel İç Fındık Üretimi

Genel olarak, Ordu, Giresun ve Akçakoca gibi şehirlerde sıklıkla üretilen natürel iç fındık, kabuklu fındıkların dışında bulunan zarı ile birlikte sert meyve kabuğundan çıkarılması ile hazırlanmaktadır. Natürel iç fındıklar genel olarak milimetrik boylarda üretilmekte ve müşteri talebine göre işlenebilmektedir. Krema, çikolata ve şekerleme tipi ürünlerde sıklıkla kullanılan natürel iç fındıklar, ayrıca kuruyemiş olarak da tüketilebilmektedir. Natürel iç fındıklar genel olarak naylonlu ve naylonsuz jüt çuvallar ile satışa sunulmaktadır.

Sosyal Medya