Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Şekersiz Fındık Ezmesinin İnsan Sağlığına Faydaları

Şekersiz Fındık Ezmesinin İnsan Sağlığına Faydaları

Ezme çeşitlerinden biri olan fındık ezmesi, özellikle kahvaltılarda sıklıkla tüketilen besinlerden birisidir. Tam mevsiminde toplanan fındıklar, kabuklarından ayrılır ve eşsiz bir lezzet ile kavrulur. Kavrulan fındıklar, daha sonra dövülerek ve fındık yağı gibi çeşitli maddeler ile karıştırılacak fındık ezmesi haline getirilir. Besin değerleri bakımından oldukça zengin olan fındık ezmesi, isteğe göre şekerli ya da şekersiz olarak tüketilebilir. Hem besleyici hem de oldukça doyurucu olan fındık ezmesi, pek çok kişi tarafında tercih edilmektedir.

Şekersiz fındık ezmesi, içerisinde pek çok çeşit vitamin ve mineral bulundurmaktadır. Bu vitamin ve mineraller aşağıdaki gibidir:

 • Fosfor
 • Çinko
 • Magnezyum
 • Demir
 • Bakır
 • Selenyum
 • E vitamini
 • B1 vitamini
 • B2 vitamini
 • B6 vitamini
 • B9 vitamini

Bünyesinde pek çok çeşit vitamin ve mineral barındıran şekersiz fındık ezmesi, sağlık için oldukça faydalıdır. Özellikle enerji verici özelliğinden dolayı şekersiz fındık ezmesi, pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Şekersiz fındık ezmesi her ne kadar yararlı bir besin olsa da bazı kişilerde olumsuz durumlara yol açabilir. Bu sebepten ötürü, dikkatli bir şekilde tüketilmesi gereklidir.

Şekersiz Fındık Ezmesinin İnsan Vucuduna Faydaları Nelerdir?

Şekersiz fındık ezmesi, yapısında bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde insan sağlığına pek çok katkıda bulunur. Düzenli olarak tüketilen şekersiz fındık ezmesi, kan basıncının normal seviyelerde korunmasını sağlamaktadır. Kan basıncının koruması sayesinde kalp hastalıkları riski en aza indirgenir. Eklem ağrıları üzerinde de olumlu etkileri bulunan şekersiz fındık ezmesi, romatizmal hastalıklardan dolayı oluşan ağrıları önemli ölçüde azaltmaktadır.

Düzenli olarak tüketilen şekersiz fındık ezmesi, sindirim sisteminde oluşan olumsuz durumları ortadan kaldırır. Yüksek miktarda lif içeren şekersiz fındık ezmesi, kabızlık ve hazımsızlık gibi durumları da ortadan kaldırır. Şekersiz fındık ezmesinin cinsel sorunlar üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır. Enerji verici bir besin olduğundan dolayı, cinsel iktidarsızlığı gideren şekersiz fındık ezmesi, yüksek miktarda potasyum da içermektedir. Bu sebepten ötürü, sinirleri yatıştırmaktadır.

Tok tutucu özelliğe sahip olan şekersiz fındık ezmesi, diyet yapan ya da kilo kontrolü sağlamak isteyen kişiler içinde oldukça faydalıdır. Kan şekerini dengeleyerek, şeker hastalığının önüne geçen şekersiz fındık ezmesi, vücut direncini de sağlamaktadır.

Şekersiz fındık ezmesi hakkında daha detaylı bilgi için Demirci Fındık Shop’u takipte kalın!

Sosyal Medya