Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Beyazlatılmış İç Fındık

Beyazlatılmış İç Fındık

Fındıklar, günümüzde oldukça sık tüketilen yiyeceklerden biridir. Genel olarak, Giresun bölgesinde yetiştirilen fındıklar, pastacılık sektörü, çikolata sanayisi ve farklı fındık imalatlarında oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Beyazlatılmış iç fındıklar, iç fındığın zarının arttırılarak beyazlatılması ve kısmen beyazlatılmış tanelerden ayrılması ile hazırlanır. Beyazlatılmış iç fındıklar, ısıl işleminden geçirilen natürel iç fındığın, dışındaki zarının soyularak %5 ve %5'in altında zarlı hale getirilmesi, rutubetinin % 4 - %5 aralığında istenilen seviyeye çekilmesiyle hazırlanmaktadır.

Ağızda unutulmaz bir tat bırakan beyazlatılmış iç fındık sadece çerez olarak tüketilmenin yanında çeşitli kullanım alanlarında da aktif olarak değerlendirilmektedir. Bununu sebebi ise birbirinden farklı özelliklere sahip olmasıdır.


Beyazlatılmış İç Fındık Özellikleri

Beyazlatılmış iç fındıklar, ebat, boy, kullanım alanı, fonksiyon gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Bu özellikler aşağıdaki gibi listelenmiş ve açıklanmıştır:

  • Ebat: Genel olarak 0-12 mm ebatları arasında olan beyazlatılmış iç fındık, istenilen ebatlarda da üretilebilmektedir. Örneğin, 9 - 11 mm, 11 - 13 mm, 13 - 15 mm, 15 mm + ya da 9 mm - 16 mm arasında tekli ya da çoklu olarak üretilebilir.
  • Paketleme: Beyazlatılmış iç fındık, 25 kg, 50 kg, 80 kg jüt - naylon çuvallarda, 25 kg, 50 kg kraft torbalarda, 5 kg, 10 kg, 12,5 kg, 20 kg, 25 kg şeffaf , renkli veya alüminyum vakum poşetlerde, karton kutu içerisinde ya da kartonsuz bir şekilde palet üzerinde, 500 kg, 700 kg, 800 kg, 1000 kg büyük torbalar içerisinde paketlenip, saklanabilir.
  • Kullanım Alanları: Çikolata, şekerleme, pastacılık sektöründe, kahvaltılıklarda, dondurmalarda, bisküvilerde oldukça sık bir şekilde kullanılır. Aynı zamanda çerez olarak tüketilir.
  • Fonksiyon: Beyazlatılmış iç fındıklar, fındık aroması verebilmek amacı ile fırında pişirilen yiyeceklerde ve şekerlemelerde garnitür olarak kullanılır.

Beyazlatılmış İç Fındık Fiyatları

Beyazlatılmış iç fındık fiyatları, satın alacağınız gramaja göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten ötürü beyazlatılmış iç fındık fiyatları hakkında net ve sabit bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Beyazlatılmış iç fındık ve beyazlatılmış iç fındık fiyatları hakkında daha detaylı ve daha ayrıntılı bilgi için Demirci Fındık Shop ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya