Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Beyazlatılmış Kıyılmış Fındık

Beyazlatılmış Kıyılmış Fındık

Son zamanların en popüler fındık ürünleri arasında yer alan beyazlatılmış kıyılmış fındık, birçok farklı şekilde tüketilebilmektedir. Başta hamur işi olmak üzere her türlü tatlı ya da kurabiye yapımında keyifle kullanılan beyazlatılmış kıyılmış fındık, son derece sağlıklı ve her bireyin günlük belirli bir miktarda tüketmesi tavsiye edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Beyazlatılmış Kıyılmış Fındık Nasıl Yapılır ?

İç fındıkların belirli bir tekniğe dayalı bir şekilde soyulması ve parçalanması ile elde edilir. Bunun için beyazlatılmış kıyılmış fındık isminden de anlaşılacağı üzere kavrulmuş ve beyazlatılmış fındıkların küçük parçalar halinde kesilmesi ile elde edilir. Çikolata, dondurma, tatlı, şekerleme ve pastacılık alanında kullanılır.  1-3 mm, 2-4 mm, 3-5 mm, 4-6 mm, 8-12 mm ve ara boyutlarda hazırlanır.

Beyazlatılmış Kıyılmış Fındıkğın Faydaları

Beyazlatılmış kıyılmış fındıklar diğer kavrulmuş fındıklara benzer bir şekilde birçok faydayı vücuda sunar. Bununla birlikte başlıca faydaları arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Vücutta damarların tıkanması ile birlikte birçok faydası sayesinde kalp ve damar hastalıklarının oluşmasını önler. Bu sebepler her gün bir avuç beyazlatılmış kıyılmış fındık tüketmek sağlığınız için son derecede önemlidir.
  • Kabızlık, ishal gibi çeşitli nedenlerle oluşabilecek hastalıkların meydana gelmesini önler. Bununla beraber, mikroflorayı besleyerek bağırsakların düzgün bir şekilde çalışmasını sağlar.
  • Mide sağlığını korumada etkilidir.
  • Magnezyum, kalsiyum bakımından son derece zengin olan beyazlatılmış kıyılmış fındık kemiklerin güçlenmesini, eklem hareketlerinin daha sağlıklı olmasını, vücudun her zaman dinç olmasını sağlar.
  • Beyin fonksiyonlarını harekete geçirmesi ile de bilinen beyazlatılmış kıyılmış fındık ayrıca kişinin psikolojik sorunlarının oluşmasının da önüne geçer.
  • Bilinenin aksine fındık, vücutta yağ yakmada görev alır ve dolaylı yollardan zayıflamayı hızlandırır, tok tutma özelliği sayesinde son derecede iyi bir diyet besinidir.
  • İçeriğinde taşıdığı moleküller yardımıyla vücutta biriken zararlı yapıdaki hücrelerin dışarıya atılmasında aktif bir şekilde rol oynar, ayrıca diyabet oluşumunun da önüne geçer.

Sağladığı birçok fayda ile sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli beslenmek isteyenlerin tercih ettiği fındıklar şimdi beyazlatılmış kıyılmış bir formda sizlere sunulmaktadır. Pasta, börek, tatlı, kurabiye gibi çeşitli atıştırmalıklarda ve hamur işlerinde keyifle kullanabileceğiniz beyazlatılmış kıyılmış fındıkları siz de şimdi sipariş verebilirsiniz.

Sosyal Medya