Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Fındık Kreması ve Faydaları

Fındık kreması, içeriği bakımından oldukça zengin ve besleyici bir üründür. Fındık kreması, özellikle gelişim çağındaki çocuklar için sıklıkla tercih edilen bir ürün olup, kahvaltıların vazgeçilmezidir.

Fındık kreması, belirli bir tarife göre hazırlanmaktadır. Yaklaşık olarak %15 civarlarında fındık oranı içeren fındık kreması, kalori bakımından oldukça yüksek bir değere sahiptir. Bu sebepten ötürü, tüketirken dikkatli olunmalıdır. Fındık kremasının tüketim oranı fiziksel aktivite, yaş, cinsiyet ve diğer faktörlere göre ayarlanmalıdır.

Fındık kremasının çeşitli faydaları bulunmaktadır. Bu faydalar aşağıdaki gibidir:

  • Fındık kreması, vücut ısınını yükseltme gibi bir özelliği sahiptir. Bu sebepten ötürü, fındık kremasının kış aylarında tüketilmesi oldukça faydalıdır.
  • Fındık kreması, lif içeriği bakımından oldukça zengin olan bir besindir.
  • Fındık kreması, kan basıncını kontrol altında tutar.
  • Vücutta yoğun bir enerji oluşturur.
  • Fındık kreması, kan şekerini dengede tutar.
  • Daha sakin olmayı sağlayan fındık kreması, sinirlenme oranını da düşürür.

Fındık kremasının içeriğinde yüksek miktarda vitamin, mineral ve enerji bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü fındık kreması, gelişim çağındaki çocuklar başta olmak üzere, sporcular ve yoğun çaba gerektiren işlerde çalışan kişiler için oldukça faydalı bir besindir.

 

Fındık Kreması Nasıl yapılır ?

Fındık kreması, ileri teknolojiler kullanılarak yapılan bir besindir. Fındık ve şekerin beraber işlenmesi ile hazırlanan fındık kreması, evde de kolaylıkla yapılabilen bir besindir, fakat endüstriyel kıvam arttırıcılar evde kullanılamadığı için evde yapılan fındık kremalarının kıvamı daha sıvı olabilmektedir. Ekstra olarak, aynı tadın yakalanabilmesi de çok kolay değildir.

Fındık kreması yapımında en kaliteli fındıklar, damak tadına uygun hale gelene kadar kavrulmaktadır. Fındık kreması yapımında kullanılan ham maddeler, çok ince tanecik yapılar yakalana kadar karıştırılmaktadır. Karıştırılan yapılar, temperleme ve dolum aşaması ile daha kıvamlı bir hale getirilmektedir. Hazırlanan fındık kreması, soğuk bir odada dinlendirilir. Dinlendirme sonrası sürülebilir bir kıvama gelen fındık kreması, kalite standartlarına uygun ve hijyenik koşullarda paketlenir ve tüketim için sofralarınıza ulaştırılır.

Fındık ve fındık ürünleri hakkında daha fazla bilgi alabilmek için Demirci Fındık Shop’u takipte kalın!

 

 

Sosyal Medya