Giresun Fındık Firması: Demirci Görele Fındık Ürünleri

Hakkımızda

DEMİRCİ FINDIK GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Demirci ailesi tarafından temelleri atılmış olan şirketimiz, Karadeniz’de fındık ticaretinin yaygınlaşmasıyla birlik...

İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah. Elektrik Küme Evleri
No: 47/A 1 Görele / Giresun / Turkey

+90 454 513 10 08

info@demircifindik.com

Kabuklu Fındık Özellikleri

Kabuklu Fındık Özellikleri

Fındık, Karadeniz bölgesinin en önemli besin kaynaklarından biri olup, dünya çapında da sıklıkla tüketilmektedir. Fındık, üretildiği kaynağa ve bölgeye göre farklılıklar gösterebilmektedir. Fındık üreticileri, uzun yıllardır fındıkları görünüm ve tat olarak birbirinden ayırt edebilmek için hepsine farklı isimler vermişlerdir, fakat genel olarak bu fındıkların hepsinin özellikleri aynıdır.

Fındık çeşitlerinden biri olan kabuklu fındık özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Uzunluk: 18 – 41 arasında değişmektedir.
  • Genişlik: 17 – 76 mm arasında değişmektedir.
  • Yetiştirilme Yeri: Kabuklu fındıklar, genel olarak Karadeniz bölgesinde yetiştirilmektedir.
  • Randıman: Kabuklu fındıkların randımanı %52 ve %54 arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Yağ Oranı: Kabuklu fındıkların yağ oranı genel olarak %58 ve %63 arasında değişmektedir.
  • Kullanım Alanları: Kabuklu fındıklar, pastacılık ve çikolata fabrikaları gibi çeşitli alanlar da kullanılmaktadır.

Çeşitli özellikleri olan kabuklu fındıkların sahip olduğu eşsiz tat ile damak zevkinizi doruklara çıkartabilir ve an’ın tadını yaşayabilirsiniz!

Kabuklu Fındık Çeşitleri

Kabuklu fındıklar, kendi aralarında çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitler arasında yuvarlık fındık (tombul fındık), sivri fındık, badem fındık, kargalak fındık, palaz fındık, foşa fındık, çakıldak fındık, kalınkara fındık, kan fındık, uzunmusa fındık ve kuş fındık gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu fındık çeşitleri her ne kadar tat bakımından aynı olsa da görünüm bakımından birbirlerinden oldukça farklıdır. Bu sebepten ötürü fındık seçimi yaparken görüntülere dikkat etmek oldukça önemlidir.

Kabuklu Fındık Fiyatları

Kabuklu fındık fiyatları, çeşidine ve kilosuna göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak, yuvarlak fındığın fiyatı ile kuş fındığın fiyatı aynı değildir. Almış olduğunuz 1 kg fındık ile 5 kg fındık fiyatı da aynı değildir. Ekstra olarak, perakende alımlarda fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebepten ötürü, kabuklu fındık fiyatları hakkında net ve sabit bir fiyat bilgisi vermek doğru değildir. Kabuklu fındık fiyatları hakkında daha detaylı ve daha ayrıntılı bilgi alabilmek için Demirci Fındık Shop ile iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve anlık bilgilere ulaşabilirsiniz. Hepsi ve daha fazlası için bizi takipte kalın!

Sosyal Medya